Vijest
30.10.2019

Studentica Medicinskoga fakulteta svjetska prvakinja u karateu

Lucija Lesjak, studentica druge godine studija medicine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, osvojila je zlato u kategoriji +68 kg na Svjetskom prvenstvu u karateu u glavnom gradu Čilea, Santiagu, te time postala svjetska prvakinja u konkurenciji mlađih seniora.

U prvom je kolu Lesjak bila slobodna. U nastavku je svladala Ruskinju Sunitu Kalimovu s rezultatom 7-4, potom Gianellu Lozano iz Perua 6-0, Amerikanku Cirrus Lingl s 5-4, a u polufinalu Meksikanku Nadiju Michel Galarzu Aguirre 3-1. Lesjak je bila još uvjerljivija u finalu, pobijedivši u konačnom susretu Austrijanku Loru Ziller s 5-1.

Hrvatskoj je to ukupno druga medalja na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Santiagu. Srednjoškolka Riječanka Laura Lisac osvojila je kadetsku broncu u kategoriji +54 kg.

Na Svjetskom prvenstvu u Čileu sudjelovalo je 1557 karataša iz 96 zemalja.